Každý bude vyučen od Otce! Ř 7, 14-25

Ř 7, 14-25Z Pavlova nitra vychází zoufalé zvolání! Znovu nám ukazuje na bídný stav přirozeného člověka. Znovu nám ukazuje na absolutní závislost na Boží milosti. Z Pavlova nitra však ale vzápětí vychází i to nejradostnější zvolání! Jedině Bohu buď dík skrze Ježíše Krista, Pána našeho! Není žádná jiná cesta!

VEĎTE ŽIVOT HODNÝ KRISTA! (FP 1,27-2,4)

filipskýmNáš Pán oslavil svého Otce skrze utrpení, jež mu vyneslo dokončení díla, pro které přišel. Tak také každé Boží dítě ukazuje nějakým způsobem na Boží slávu. Každý, kdo vidí tvůj život, se může ptát: Jaká to milost stojí za tvým životem? Jak to, že se tvůj život tak změnil a je jiný, než byl před obrácením?

Vaše srdce ať se nechvěje a neděsí! Věřte evangeliu! Lk 21, 9-18

Lk 21, 9-18Pavel připomíná korintským co? Evangelium. A nejdůležitější slova tohoto textu jsou dvě slova, které se opakují dvakrát. Podle Písem! Jak bylo totiž psáno, prorokováno v Písmu mnoho set let, a dokonce mnoho tisíc let před samotnými událostmi, tak se přesně stalo!

SLUŽTE K PROSPĚCHU A RADOSTI CÍRKVE! (FP 1,19-26)

Služte k prospěchu církveSpoléhejme na Pána Ježíše. On svým slovem na počátku založil zemi i nebesa jsou dílem Jeho rukou (Žd 1:10) a nyní všecko nese svým mocným slovem! Nespoléhejme na lidi, na vládu, ani na lékaře nebo politiky, že nás ochrání a zachrání. Nezachrání, i oni jsou jen stvoření. Je jen jeden, který má moc nad nebesy, zemí i viry, náš Bůh!